Kiemelt figyelmet és magasabb támogatási intenzitást kaptak a környezetbarát technológiák a feldolgozó üzemek fejlesztését célzó pályázatokban!

Hamarosan élesíthetik a „Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása” „(KAP-RD04A-RD04B-1-24) és a „Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása” (KAP-RD04a-RD04b-2-24) pályázatokat, így érdemes már most felkészülniük azoknak, akik indulni szeretnének. Mindkét pályázat kiemelt célja, hogy környezetbarát technológiák alkalmazásával csökkenjen az ágazatban működő szereplők energiafüggősége, így most érdemes például napelemes beruházásba fogni! A pályázatokban elszámolható a már meglévő napelemes rendszerek bővítése, energiatárolók beépítése is.

A pályázatok célja az élelmiszeripari, borászati, takarmányipari és mezőgazdasági termékek értéknövelését elősegítő technológiai fejlesztések támogatása. A pályázat keretében olyan beruházások és fejlesztések kaptak támogatást, amelyek hozzájárulnak az említett ágazatokban működő vállalkozások versenyképességének növeléséhez, a termelékenység javításához, valamint az innovatív megoldások és fenntartható gyakorlatok elterjesztéséhez. A cél az, hogy a támogatott projektek révén modernizálják az üzemeket, növekedjen a hatékonyságuk, és csökkentsék környezeti lábnyomukat.

Akár 5 milliárd Ft támogatás is igényelhető!

A „Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása” pályázat főleg nagyobb élelmiszeripari vállalkozások számára igényelhető.

A „Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása” pályázat az előzőhöz nagyon hasonló tartalmú, de kevesebb kötelező vállalást, és könnyített feltételeket tartalmaz, ezzel a kisebb élelmiszeripari vállalkozások támogatáshoz jutását segíti.

A „Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása” pályázatban a keretösszeg 150 milliárd Ft, mindkét célterület esetében a minimális támogatási összeg 200 millió forint, míg a maximális támogatási összeg

  • a mezőgazdasági termékek értéknövelése és piacra jutást elősegítő technológiai fejlesztést célzó beruházásokra (1. célterület) 5 milliárd forint,
  • a mezőgazdasági termékek értéknöveléséhez kapcsoló zöld beruházások támogatására (2. célterület) 1 milliárd forint.

A kisebb vállalkozásoknak javasolt „Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása pályázatban” a rendelkezésre álló keretösszeg 50 milliárd Ft, a minimális támogatási összeg nincs előírva, míg az igényelhető maximális támogatás

  • a mezőgazdasági termékek értéknövelése és piacra jutást elősegítő technológiai fejlesztést célzó beruházásokra (1. célterület) 200 millió forint,
  • a mezőgazdasági termékek értéknöveléséhez kapcsoló zöld beruházások támogatására (2. célterület) szintén 200 millió forint.

Fókuszban a megújuló energia

A támogatási intenzitás 50-70% között mozog, a legnagyobb intenzitás a megújuló energia hasznosítására irányuló technológiák alkalmazásával kapcsolatos beruházásoknál érhető el.

A zöld beruházások keretében támogathatók az energiafelhasználás csökkentésére vonatkozó tevékenységek és a megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása.

  • épületek, építmények hőtechnikai adottságainak javítása, hőveszteség csökkentése
  • épületek, építmények fűtési, hűtési, használati melegvíz és világítási rendszerek korszerűsítése
  • technológiai folyamatok, gépek, berendezések energetikai korszerűsítése
  • fűtési/hűtési energiaigény, használati melegvíz igény, villamos energia igény részbeni vagy teljes kielégítése megújuló energiaforrásból (napkollektor, biomassza alapú és hőszivattyús rendszerek, geotermikus energia, biogáz termelés, anaerob, biogáz termeléssel együtt járó szennyvízkezelési technológia kialakítása, napelemes rendszer, szélenergia)

A Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása meghirdetett pályázatra a támogatási kérelmeket várhatóan 2024. július 30-tól forráskimerülésig, de legkésőbb 2025. március 17-ig lehet majd benyújtani.

A Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása vonatkozó pályázat esetében pedig várhatóan 2024. június 25-től forráskimerülésig, de legkésőbb 2025. február 3-ig lehet majd pályázni.

A pályázatok egyelőre társadalmi egyeztetésre jelentek meg, de bármelyik nap véglegesíthetik, ezért érdemes időben megkezdeni a felkészülést!

Első körben fontos a megfelelő évzárás, amihez praktikus tanácsainkat ITT olvashatjátok!

Napelemes beruházásban gondolkozol?

Válassz a pályázatírásban és a komplett kivitelezésben is tapasztalt partnert!

Az A1 Solar Kft. 10 éves tapasztalattal, több mint 26 ezer telepített panel referenciával rendelkezik a napelemes rendszerek komplett kivitelezésében.

A pályázatok 97%-át megnyerjük, 1500-nál is több sikeres pályázat fűződik a nevünkhöz.

Amennyiben szeretnéd, hogy a napelemes rendszer kivitelezésében és a pályázat teljes körű menedzselésében segítséget nyújtsunk, akkor keress bennünket bátran!

Kerülj lépéselőnybe komplex szolgáltatásunkkal és add be az elsők között pályázatod!

Napenergia Plusz Program pályázata pozitív elbírálást kapott?

Hozzon ki minél többet a lehetőségből!